Zoraki Başkan

“Meltem Parlak TRT 1 ekranlarında yayınlanan Zoraki Başkan dizisinde Filiz karakterini canlandırıyor.”

Zoraki Başkan dizi konusu:  Küçük bir kasaba ölçeğinde Türkiye de yaşanan tezatların, aynılıkların ve komik küçük hesapların anlatıldığı bir komedidir. Dolayısıyla koltuk kavgaları, siyasi ayak oyunları, rant çekişmeleri, ihale kapışmaları, sahtekarlıklar, dürüstlükler , yönetenler, muhalifler ve medya, dizinin vazgeçilmez unsurlarını oluşturmaktadır.

Hiç hesapta yokken ve istemezken, birden belediye başkanlığı koltuğunda bulan, kendi halinde, dürüst , namuslu bir adamın, Emin’in (Ahmet UĞURLU) hikayesidir.
Emin, karısı Zehra (EMEL MÜFTÜOĞLU), çocukları Filiz (MELTEM PARLAK) ve Mert (TANER ERGÖR ) damadı Naci (Emre Özcan) ile birlikte yıllar sonra kasabasına yerleşip sakin bir hayat süren, büyük şehirlerde hayatı boyunca mecburen yaşadığı ayak oyunlarından bıkmış, deneyimli donanımlı biridir. Ancak, yerleştiği kasabalılar onu rahat bırakmaz ve zorla da olsa Belediye başkan yardımcısı yapar. Emin yardımcılığını yaptığı belediye başkanının (TURAN ÖZDEMİR) bir gece ansızın vefat etmesiyle Emin’in tüm hayatı değişir. Başkan yardımcısı olan Emin geçici olarak başkanlık koltuğuna oturur. Yeni belediye başkanını belirleyecek olan belediye meclisi toplanır. Ancak iki grubun oyları eşit olduğundan Emin’in oyu önem kazanır. İktidar kavgalarına bulaşmak istemeyen Emin tarafsız kalır. Ama bir türlü Belediye Başkanı seçilemez. İki tarafta, birbirlerinden habersiz, kukla olarak kullanabileceklerini düşündükleri Emin’i başkanlık koltuğuna oturtmak konusunda karar alırlar . Ve böylece Emin, yapılacak yerel seçimlere kadar belediye başkanı olur.
Bu siyasi atmosferin fonunda, iki gencin aşkı da yer almaktadır Zoraki Başkan’da. Emin’in oğlu Mert ile kendisine düşman olan Bahattin’in kızı
Tuba (Şahika Koldemir) arasında yeşeren aşk, en az babalarının mücadeleleri kadar zorlu bir süreç geçirecek, pek çok engelle karşılaşacaktır..
Kasabanın en zengini Bahattin (Ferdi Akarnur), müzmin muhalefet lideri Sabahattin (Veysel Diker), ve ailesi başta olmak üzere herkes yeni başkan Emin’den kendi çıkarları doğrultusunda beklenti içine girerler. Sakin, mülayim bir yapıya sahip olan Emin acaba bu baskılara boyun eğip gerçekten kukla bir başkan mı olacaktır, yoksa herkesi şaşırtacak bir sürpriz mi beklemektedir kasabayı.

Zoraki Başkan Oyuncuları

Ahmet Uğurlu
Emel Müftüoğlu
Dost Elver
Serhat Özcan
Veysel Diker
Levent Özdilek
Ferdi Akarnur
Selen Görgüzel
Özden Özgürdal
Nez
Şahap Sayılgan
Emre Özcan
Taner Ergör
Bilal Çatalçekiç
Deniz Coşkun
Şahika Koldemir
Burak Sergen
Ayşen Gürler
Meltem Parlak
Şermin Hürmeriç
Cihat Tamer
Betül Arım